Στη Γένοβα ανοίγει η… αυλαία της 37ης αγωνιστικής της Serie A, όπου η Σαμπντόρια υποδέχεται τη Σασουόλο. Στην έδρα της Βιζέλα αποχαιρετά τη σεζόν η Σπόρτινγκ Λισαβόνας.

Sportingbet – Priceboosts κάθε μέρα!

Για τον κόσμο της

Την τελευταία αναμέτρηση μπροστά στο κοινό για τη φετινή σεζόν στη Serie A θα δώσει απόψε η Σαμπντόρια, η οποία υποδέχεται τη Σασουόλο στο «Luigi Ferraris». Οι Γενοβέζοι παρά την προσπάθεια που έκαναν τις τελευταίες αγωνιστικές δεν κατάφεραν να πάρουν τους απαιτούμενους βαθμούς με αποτέλεσμα να υποβιβαστούν στη δεύτερη τη τάξει κατηγορία του ιταλικού ποδοσφαίρου.

Sportingbet - Σε υποδεχόμαστε με Super Προσφορά και μοναδικά έπαθλα! Εγγραφή
ΕΕΕΠ | 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

Η αναμέτρηση κόντρα στους «neroverdi» είναι μια πρώτης τάξεως ευκαιρία για τους γηπεδούχους να ευχαριστήσουν τον κόσμο τους για την συμπαράστασή τους όλη τη χρονιά. Χωρίς κίνητρο η ομάδα από την περιφέρεια της Εμίλια-Ρομάνια, καθώς με 44 βαθμούς βρίσκεται στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Μοιρασμένη είναι η «παράδοση» ανάμεσα στις δύο ομάδες στις έξι τελευταίες τους συναντήσεις στη Γένοβα. Δύο νίκες μετρά η Σαμπντόρια, δύο η Σασουόλο και δύο ματς έληξαν ισόπαλα με σκορ 0-0.

Sportingbet – Σούπερ αποδόσεις στην Liga Portugal!

Φινάλε με νίκη

Να ολοκληρώσει τη σεζόν με ακόμα μία νίκη θα επιδιώξει απόψε η Σπόρτινγκ Λισαβόνας, που αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Βιζέλα. Τα «λιοντάρια» δεν κατάφεραν να… πιάσουν την Μπράγκα στην 4η θέση, παρά τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν, με αποτέλεσμα τη νέα σεζόν να αγωνιστούν στο Europa League. Το 2-2 την προηγούμενη αγωνιστική κόντρα στην Μπενφίκα με γκολ που δέχθηκε στο 94ο λεπτό έκοψε τα… φτερά της ομάδας του Ρούμπεν Αμορίμ, που απόψε θα διεκδικήσει την 23η νίκη στο πρωτάθλημα. Πέντε αγώνες αήττητο σερί «τρέχει» η Σπόρτινγκ κόντρα στην Βιζέλα, ανεξαρτήτως έδρας. Στην αναμέτρηση του 1ου γύρου τα «λιοντάρια» επικράτησαν με 2-1 στο «Jose Alvalade» στις καθυστερήσεις του αγώνα.

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 1114 | Υπεύθυνο Παιχνίδι | *Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις